O hotelu

Hotel Francuski jest usytuowany w historycznym centrum Krakowa naprzeciw Muzeum Czartoryskich, kilka metrów od dawnych murów miasta i Barbakanu. W pobliżu znajduje się wiele galerii, sklepów jubilerskich, a w sezonie turystycznym – także bazar z dziełami sztuki, wystawianymi przy dawnym murze obronnym.

We wnętrzach hotelu Francuskiego unosi się duch dawnej elegancji, co widać już po wejściu do lobby i okazałej klatki schodowej z kolumnami. Jest to najstarszy budynek w Krakowie wzniesiony od razu jako hotel – został otwarty w 1912 roku. Wewnątrz widoczne są wpływy popularnego wówczas stylu art déco.

Pokoje i apartamenty ozdobiono tapetami, obrazami i grafikami przedstawiającymi dawny Kraków, a także solidnymi, stylizowanymi meblami. Łazienki są wygodnie urządzone i nieskazitelnie czyste. Niektóre apartamenty można ze sobą łączyć, przez co hotel znajduje uznanie wśród podróżujących rodzin. Słuchając bijącego w lobby zegara lub popijając herbatę w kawiarni można przenieść się w wyobraźni o sto lat wstecz. W budynku znajduje się słynna, działająca od niemal stu lat, Brasserie serwująca wyśmienite dania kuchni francuskiej.

Zapraszamy na spacer 3D po naszym hotelu --> kliknij tutaj


Copyright 2014 Hotel Francuski | wykonanie aliso.pl